  • ATF1504ASV-15QI100
ATF1504ASV-15QI100
advertisement
Manufacturer No:
ATF1504ASV-15QI100
HK JDW NO:
69-ATF1504ASV-15QI100
Package:
QFP
Datasheet:
Description:
2.5/3.33.3V 0.65mm PMIC 100 Pin 3.3V QFP
Purchasing and Inquiry
ATF1504ASV-15QI100 Overview
64macrocells exist, which are cells in a mobile phone network that are primarily composed of high-power towers, antennas, or masts.The item is enclosed in a QFP package.There are 64 I/Os on the board.There is a 100terminations set on devices.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers and freight.The power supply voltage is 3.3V.The part is included in Programmable Logic Devices.It has 100pins programmed.This device also displays [0].It is mounted by Surface Mount.The 100pins are designed into the board.There is 2.5/3.33.3V power supply available for it.In this case, the maximum supply voltage (Vsup) is 3.6V.Operating temperatures should be higher than 0°C.Ideally, the operating temperature should be below 85°C.Vsup (supply voltage) must be greater than 3V.Programmable logic types are divided into EE PLD.
ATF1504ASV-15QI100 Features
QFP package
64 I/Os
100 pin count
100 pins
2.5/3.33.3V power supplies
ATF1504ASV-15QI100 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1504ASV-15QI100 CPLDs applications.
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
  • ROM patching
  • INTERRUPT SYSTEM
  • Power up sequencing
  • Wireless Infrastructure Base Band Unit and Remote Radio Unit
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • Custom state machines
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • Cross-Matrix Switch
  • Field programmable gate
Step5Bar-code shipping tag
ATF1504ASV-15QI100
  • Package / Case
    QFP
  • Number of Pins
    100
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    100
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    YES
  • HTS Code
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    2.5/3.33.3V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Number of I/O
    64
  • Propagation Delay
    15 ns
  • Programmable Logic Type
    EE PLD
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    64
  • JTAG BST
    YES
  • In-System Programmable
  • Height Seated (Max)
    3.4mm
  • Length
    20mm
  • Width
    14mm