  • ATV06A400JB-HF
ATV06A400JB-HF
advertisement
Manufacturer No:
ATV06A400JB-HF
HK JDW NO:
186-ATV06A400JB-HF
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
ATV06A400JB-HF
Step5Bar-code shipping tag
ATV06A400JB-HF
  • Factory Lead Time
    1 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.4V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    9.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    64.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    40V