  • ATV30C480JB-HF
ATV30C480JB-HF
advertisement
Manufacturer No:
ATV30C480JB-HF
HK JDW NO:
186-ATV30C480JB-HF
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
ATV30C480JB-HF
Step5Bar-code shipping tag
ATV30C480JB-HF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2015
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.3V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    38.76A
  • Clamping Voltage
    77.4V
  • Peak Pulse Current
    38.76A
  • Reverse Standoff Voltage
    48V
  • Peak Pulse Power
    3kW