  • AVT05006E50R00KE
AVT05006E50R00KE
advertisement
Manufacturer No:
AVT05006E50R00KE
HK JDW NO:
895-AVT05006E50R00KE
Package:
Radial, 3 Lead, Tubular
Datasheet:
AVT05006E50R00KE
Description:
RES ADJ 50 OHM 50W 10% LUGS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AVT05006E50R00KE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, 3 Lead, Tubular
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    AVT
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Solder Lug
  • Resistance
    50Ohms
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Adjustment Type
    Slide
  • Diameter
    0.559 OD 0.311 ID 14.20mmx7.90mm
  • Length
    4.016 102.00mm