  • AWSZT-27.00CW-T
AWSZT-27.00CW-T
advertisement
Manufacturer No:
AWSZT-27.00CW-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AWSZT-27.00CW-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AWSZT-27.00CW-T
Description:
CER RES 27.0000MHZ SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AWSZT-27.00CW-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AWSZT-CW
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Ceramic
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±0.2%
  • Impedance
    50Ohms
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Self Resonant Frequency
    27MHz
  • Height
    0.047 1.19mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm