  • AWSZT-3.58MGD-T
AWSZT-3.58MGD-T
advertisement
Manufacturer No:
AWSZT-3.58MGD-T
HK JDW NO:
5-AWSZT-3.58MGD-T
Package:
2913 (7434 Metric)
Datasheet:
AWSZT-3.58MGD-T
Step5Bar-code shipping tag
AWSZT-3.58MGD-T
  • Package / Case
    2913 (7434 Metric)
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AWSZT-MGD
  • Size / Dimension
    0.291Lx0.134W 7.40mmx3.40mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
    Ceramic
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    3.58MHz
  • Frequency Stability
    ±0.3%
  • Case Code (Metric)
    7434
  • Case Code (Imperial)
    2913
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    30pF
  • Impedance
    30Ohm
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.083 2.10mm