  • AX125-1FGG324
AX125-1FGG324
advertisement
Manufacturer No:
AX125-1FGG324
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-AX125-1FGG324
Package:
324-BGA
Datasheet:
AX125-1FGG324
Description:
1.5V V 850 ps ns FPGAs Axcelerator Series 763MHz MHz 324-BGA 324
Quantity:
In Stock : 3853
Step5Bar-code shipping tag
AX125-1FGG324
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    324-BGA
  • Number of Pins
    324
  • Weight
    400.011771mg
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Axcelerator
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    324
  • Terminal Finish
    TIN SILVER COPPER
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    1.425V~1.575V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Frequency
    763MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    AX125
  • Number of Outputs
    168
  • Operating Supply Voltage
    1.5V
  • Number of I/O
    168
  • RAM Size
    2.3kB
  • Propagation Delay
    850 ps
  • Turn On Delay Time
    850 ps
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Total RAM Bits
    18432
  • Number of Gates
  • Number of LABs/CLBs
  • Speed Grade
    1
  • Number of Registers
  • Combinatorial Delay of a CLB-Max
    0.84 ns
  • Height
    1.25mm
  • Length
    19mm
  • Width
    19mm