  • AZ1086H-3.3TRE1
AZ1086H-3.3TRE1
advertisement
Manufacturer No:
AZ1086H-3.3TRE1
HK JDW NO:
233-AZ1086H-3.3TRE1
Package:
TO-261-4, TO-261AA
Datasheet:
AZ1086H-3.3TRE1
Description:
Fixed PMIC TO-261-4, TO-261AA
Quantity:
In Stock : 1942
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AZ1086H-3.3TRE1
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-261-4, TO-261AA
  • Supplier Device Package
    SOT-223
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Input (Max)
    15V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Current - Output
    1.5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Current - Quiescent (Iq)
    10mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.5V @ 1.5A
  • PSRR
    75dB (120Hz)
  • Dropout Voltage
    1.3V
  • Min Current Limit
    1.5A