  • AZ23C4V7-HE3-08
AZ23C4V7-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
AZ23C4V7-HE3-08
HK JDW NO:
884-AZ23C4V7-HE3-08
Datasheet:
AZ23C4V7-HE3-08
Description:
Zener Diodes 4.7 Volt 0.3W 5% CA AUTO
Step5Bar-code shipping tag
AZ23C4V7-HE3-08
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package
    SOT-23
  • Weight
    8.788352mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Configuration
    1 Pair Common Anode
  • Impedance
    78Ohm
  • Element Configuration
    Common Anode
  • Power Dissipation
    300mW
  • Power - Max
    300mW
  • Impedance-Max
    78Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.7V
  • Zener Voltage
    4.7V
  • Voltage Tolerance
    5%