  • AZ9891J-1C-12DSE
AZ9891J-1C-12DSE
advertisement
Manufacturer No:
AZ9891J-1C-12DSE
HK JDW NO:
16818-AZ9891J-1C-12DSE
Description:
30A SUB-MICRO AUTO RELAY
Step5Bar-code shipping tag
AZ9891J-1C-12DSE
  • Contact Material
    Silver Tin Oxide (AgSnO)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Coil Resistance
    225 Ohms
  • Operate Time
    10 ms
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Switching Voltage
    16VDC - Max
  • Coil Current
    53.3 mA
  • Release Time
    10 ms
  • Must Operate Voltage
    6.5 VDC
  • Contact Rating (Current)
    30 A
  • Coil Power
    640mW
  • Must Release Voltage
    1 VDC