  • B0310J50100AHF
B0310J50100AHF
advertisement
Manufacturer No:
B0310J50100AHF
Manufacturer:
Anaren
HK JDW NO:
70-B0310J50100AHF
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
XFRMR BALUN RF 300-1000MHZ 0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B0310J50100AHF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    Xinger®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Depth
    1.29mm
  • Frequency
    1GHz
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    100Ohm
  • Bandwidth
    700MHz
  • Frequency Range
    300MHz~1GHz
  • Insertion Loss (dB)
    1 dB
  • Transformer Type
    RF TRANSFORMER
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
  • Insertion Loss (Max)
    1.0dB
  • Return Loss-Min
    8.1dB
  • Impedance - Unbalanced/Balanced
    50 / 100Ohm
  • Phase Difference
    38°
  • Height
    840μm
  • Length
    2.04mm