  • B1047AS-4R7N=P3
B1047AS-4R7N=P3
advertisement
Manufacturer No:
B1047AS-4R7N=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-B1047AS-4R7N=P3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
B1047AS-4R7N=P3
Description:
Quantity:
In Stock : 17453
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B1047AS-4R7N=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.299Lx0.299W 7.60mmx7.60mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    4.1A
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    26mOhm Max
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    4.5A
  • Rated Current-Max
    4.1A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm