  • B25620B1187K321
B25620B1187K321
advertisement
Manufacturer No:
B25620B1187K321
HK JDW NO:
258-B25620B1187K321
Datasheet:
B25620B1187K321
Description:
B2562 180μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1.32kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
B25620B1187K321
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~70°C
  • Size / Dimension
    2.953Dia 75.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Threaded, Female
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    180μF
  • Voltage - Rated DC
    1.32kV
  • Lead Pitch
    32.004mm
  • Lead Spacing
    1.260 32.00mm
  • Diameter
    75mm
  • Height Seated (Max)
    5.236 133.00mm
  • Length
    132mm