  • B25620B1267K321
B25620B1267K321
advertisement
Manufacturer No:
B25620B1267K321
HK JDW NO:
258-B25620B1267K321
Datasheet:
B25620B1267K321
Description:
B2562 260μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1320V 1.32kV-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B25620B1267K321
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Radial, Can
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    3.346Dia 85.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Threaded, Female
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    260μF
  • Voltage - Rated DC
    1320V 1.32kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Reference Standard
    IEC61071
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.6mOhm
  • Lead Spacing
    1.260 32.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1320V
  • Diameter
    85mm
  • Height Seated (Max)
    5.236 133.00mm
  • Length
    132mm