  • B25832C6405K9
B25832C6405K9
advertisement
Manufacturer No:
B25832C6405K9
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B25832C6405K9
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B25832C6405K9
Description:
B25832 4μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Quick Connect - 0.250 (6.3mm) 930V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B25832C6405K9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis, Stud Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B25832
  • Size / Dimension
    1.575Dia 40.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    4μF
  • Voltage - Rated AC
    930V
  • Lead Spacing
    0.945 24.00mm
  • Height Seated (Max)
    3.386 86.00mm