  • B25834F6224M1
B25834F6224M1
advertisement
Manufacturer No:
B25834F6224M1
HK JDW NO:
258-B25834F6224M1
Datasheet:
B25834F6224M1
Description:
B25834 0.22μF Film Capacitor ±20% Radial, Can Quick Connect - 0.250 (6.3mm) 900V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B25834F6224M1
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    B25834
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Applications
    Commutating; Damping
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated AC
    900V
  • Lead Spacing
    1.378 35.00mm
  • Height Seated (Max)
    1.890 48.00mm