  • B25835M684K7
B25835M684K7
advertisement
Manufacturer No:
B25835M684K7
HK JDW NO:
258-B25835M684K7
Datasheet:
B25835M684K7
Description:
B25835 0.68μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Quick Connect - 0.250 (6.3mm) 1400V 1.4kV-AC
Step5Bar-code shipping tag
B25835M684K7
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    B25835
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Applications
    Damping; Snubber
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated AC
    1400V 1.4kV
  • Height Seated (Max)
    3.740 95.00mm