  • B25838K4225K1
B25838K4225K1
advertisement
Manufacturer No:
B25838K4225K1
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B25838K4225K1
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2μF Film Capacitor 10% Radial Quick Connect 600V-AC Chassis Mount, Stud
Step5Bar-code shipping tag
B25838K4225K1
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount, Stud
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    35.0012mm
  • Height
    57mm
  • Height Seated (Max)
    56.9976mm