  • B32022A3683M189
B32022A3683M189
advertisement
Manufacturer No:
B32022A3683M189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32022A3683M189
Package:
Datasheet:
Description:
68nF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
B32022A3683M189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 300, SAFETY CLASS Y2
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Operating Temperature (Max)
    110°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Size Code
    7135
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    300V
  • Height
    17.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    9mm