  • B32022A3823M
B32022A3823M
advertisement
Manufacturer No:
B32022A3823M
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B32022A3823M
Datasheet:
B32022A3823M
Description:
B32022A3823M datasheet pdf and Film Capacitors product details from EPCOS stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
B32022A3823M Overview
To work properly, systems need a rated (DC) voltage of 1500V.
B32022A3823M Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 1500V
B32022A3823M Applications
There are a lot of EPCOS B32022A3823M applications of film capacitors.
  • Global positioning systems
  • Bypassing
  • Snubbering
  • Filtering
  • Matching networks
  • RFI for automotive
  • Audio/video equipment
  • Blocking
  • TV and monitor sets
  • Mobile communications
Step5Bar-code shipping tag
B32022A3823M
    Select All
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    82nF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Depth
    11mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7143
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    18.4912mm
  • Length
    18mm
  • Width
    18mm