  • B32022B3223M289
B32022B3223M289
advertisement
Manufacturer No:
B32022B3223M289
HK JDW NO:
3410-B32022B3223M289
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22nF Film Capacitor 20% Radial 1.5kV-DC 300V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 1328
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32022B3223M289
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    7mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    12.4968mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7.0104mm