  • B32023A3473K000
B32023A3473K000
advertisement
Manufacturer No:
B32023A3473K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32023A3473K000
Description:
0.047μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
B32023A3473K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 300, SAFETY CLASS Y2
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    110°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    300V
  • Height
    15mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    6mm