  • B32023B3104K000
B32023B3104K000
advertisement
Manufacturer No:
B32023B3104K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32023B3104K000
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial 1.5kV-DC 300V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 11253
Step5Bar-code shipping tag
B32023B3104K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Depth
    10.5mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    10.5mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    16.5mm