  • B32024B3684M000
B32024B3684M000
advertisement
Manufacturer No:
B32024B3684M000
HK JDW NO:
3410-B32024B3684M000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
680nF Film Capacitor 20% Radial 1.5kV-DC 300V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32024B3684M000
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 300, SAFETY CLASS Y2
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Depth
    18mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    33mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    18mm