  • B32231D3683K
B32231D3683K
advertisement
Manufacturer No:
B32231D3683K
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32231D3683K
Package:
Axial
Datasheet:
B32231D3683K
Description:
B32231 0.068μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester
Step5Bar-code shipping tag
B32231D3683K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32231
  • Published
    2009
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V