  • B32232A1685K
B32232A1685K
advertisement
Manufacturer No:
B32232A1685K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32232A1685K
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
6.8μF Film Capacitor 10% Axial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32232A1685K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V):63
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Length
    32.004mm