  • B32340C4022A500
B32340C4022A500
advertisement
Manufacturer No:
B32340C4022A500
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32340C4022A500
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
MKPXXX-I 50μF Film Capacitor 10% Metal Faston Stud
Quantity:
In Stock : 12
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32340C4022A500
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Stud
  • Package / Case
    Metal
  • Terminal Shape
    LUG
  • Series
    MKPXXX-I
  • Published
    2013
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Faston
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    50μF
  • Packing Method
    BULK
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Diameter
    63.5mm
  • Height
    105mm