  • B32361B3107J030
B32361B3107J030
advertisement
Manufacturer No:
B32361B3107J030
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32361B3107J030
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
100μF Film Capacitor 5% Metal 330V-DC 330V-AC Polypropylene
Quantity:
In Stock : 1733
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32361B3107J030
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Mounting Feature
    STUD MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 330
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    330V
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
    IEC1071
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    460V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    460V
  • Diameter
    63.5mm
  • Length
    132mm