  • B32520-C3104-K
B32520-C3104-K
advertisement
Manufacturer No:
B32520-C3104-K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32520-C3104-K
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 2488
Step5Bar-code shipping tag
B32520-C3104-K
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Pitch
    7.5mm
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    8.5mm
  • Height Seated (Max)
    8.509mm
  • Length
    10mm
  • Width
    4mm