  • B32520C3154J
B32520C3154J
advertisement
Manufacturer No:
B32520C3154J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32520C3154J
Description:
150nF Film Capacitor 5% Radial Radial 250V-DC 160V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32520C3154J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    5.0038mm