  • B32520C6473J289
B32520C6473J289
advertisement
Manufacturer No:
B32520C6473J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32520C6473J289
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
47nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32520C6473J289
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    10.5mm
  • Length
    10mm
  • Width
    5mm