  • B32521N8223M189
B32521N8223M189
advertisement
Manufacturer No:
B32521N8223M189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521N8223M189
Description:
B32521 0.022μF Film Capacitor POLYESTER
Step5Bar-code shipping tag
B32521N8223M189
  • Length
    13mm
  • Width
    5mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER
  • Series
    B32521
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Size Code
    5120
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    11mm