  • B32522C3104J000
B32522C3104J000
advertisement
Manufacturer No:
B32522C3104J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32522C3104J000
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial 250V-DC 250V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 17588
Step5Bar-code shipping tag
B32522C3104J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Length
    18mm