  • B32522N3564J000
B32522N3564J000
advertisement
Manufacturer No:
B32522N3564J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32522N3564J000
Description:
B32522 0.56μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32522N3564J000
    Select All
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32522
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.56μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm