  • B32522Q8224K189
B32522Q8224K189
advertisement
Manufacturer No:
B32522Q8224K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32522Q8224K189
Datasheet:
B32522Q8224K189
Description:
B32522 220nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32522Q8224K189
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    WIRE
  • Series
    B32522
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    9mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7135
  • Height
    17.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    9mm