  • B32522Q8473K189
B32522Q8473K189
advertisement
Manufacturer No:
B32522Q8473K189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32522Q8473K189
Datasheet:
B32522Q8473K189
Description:
B32522 0.047μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 200V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32522Q8473K189
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32522
  • Published
    2009
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Size Code
    7120
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    10.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5mm