  • B32523Q3474K
B32523Q3474K
advertisement
Manufacturer No:
B32523Q3474K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32523Q3474K
Datasheet:
B32523Q3474K
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial Radial 250V-DC 160V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32523Q3474K
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    15.0114mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    5.9944mm