  • B32523R0226M000
B32523R0226M000
advertisement
Manufacturer No:
B32523R0226M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32523R0226M000
Datasheet:
B32523R0226M000
Description:
B32523 22μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Quantity:
In Stock : 1644
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32523R0226M000
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32523
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.472W 26.50mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    12mm