  • B32524Q1106K000
B32524Q1106K000
advertisement
Manufacturer No:
B32524Q1106K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32524Q1106K000
Description:
10μF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 1850
Step5Bar-code shipping tag
B32524Q1106K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    11mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    31.5mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    11mm