  • B32524Q1336J
B32524Q1336J
advertisement
Manufacturer No:
B32524Q1336J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32524Q1336J
Description:
33μF Film Capacitor 5% Radial Radial 100V-DC 63V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32524Q1336J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Dielectric
    PET
  • Height Seated (Max)
    27.5082mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    18.0086mm