  • B32524R6225J
B32524R6225J
advertisement
Manufacturer No:
B32524R6225J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32524R6225J
Description:
2.2μF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32524R6225J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Height Seated (Max)
    21.0058mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    10.9982mm