  • B32529-C222-J189
B32529-C222-J189
advertisement
Manufacturer No:
B32529-C222-J189
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529-C222-J189
Datasheet:
B32529-C222-J189
Description:
2.2nF Film Capacitor 5% Radial Radial 63V-DC 40V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529-C222-J189
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    6.5024mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    2.4892mm