  • B32529C0102K000
B32529C0102K000
advertisement
Manufacturer No:
B32529C0102K000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B32529C0102K000
Datasheet:
B32529C0102K000
Description:
Cap Film 0.001uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32529C0102K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Insulation Resistance
    15GOhm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    6.5mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    7.2mm