  • B32529C1224J289
B32529C1224J289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C1224J289
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B32529C1224J289
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
B32529C1224J289 Overview
B32529C1224J289 Features
B32529C1224J289 Applications
There are a lot of EPCOS B32529C1224J289 applications of film capacitors.
  • IGBT
  • Satellite TV
  • Electronic ballasts
  • Test and measuring equipment
  • Audio/video equipment
  • Battery management system
  • Coupling, decoupling
  • Compact fluorescent lamps (CFL)
  • Filters
  • RFI for automotive
Step5Bar-code shipping tag
B32529C1224J289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    3.5mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    8.001mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    3.5mm