  • B32529C153J
B32529C153J
advertisement
Manufacturer No:
B32529C153J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529C153J
Package:
Radial
Datasheet:
B32529C153J
Description:
15nF Film Capacitor 5% Radial Radial 63V-DC 40V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C153J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    6.5024mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    2.4892mm