  • B32529C1683J
B32529C1683J
advertisement
Manufacturer No:
B32529C1683J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C1683J
Datasheet:
B32529C1683J
Description:
68nF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 63V-AC Polyester PCB, Through Hole
Quantity:
In Stock : 3110
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32529C1683J
    Select All
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Insulation Resistance
    3.75GOhm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    100V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    6.5024mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    2.4892mm