  • B32529C183J289
B32529C183J289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C183J289
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529C183J289
Description:
18nF Film Capacitor 5% Radial 63V-DC 40V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C183J289
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Radial
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2013
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    18nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm