  • B32529C3104K000
B32529C3104K000
advertisement
Manufacturer No:
B32529C3104K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C3104K000
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial 250V-DC 250V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 6852
Step5Bar-code shipping tag
B32529C3104K000
    Select All
  • Length
    7.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    4.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V