  • B32529C3472K189
B32529C3472K189
advertisement
Manufacturer No:
B32529C3472K189
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
258-B32529C3472K189
Package:
Datasheet:
B32529C3472K189
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32529C3472K189
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.2
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.0047uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    5
  • Size (mm)
    7.3 X 2.5 X 6.5
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    125
  • Product Depth (mm)
    2.5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.5
  • Lead Length (mm)
    6
  • Seated Plane Height (mm)
    6.5(Max)
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Stacked
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    250VDC|160VAC