  • B32529C3562K
B32529C3562K
advertisement
Manufacturer No:
B32529C3562K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529C3562K
Description:
5.6nF Film Capacitor 10% Radial 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C3562K
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5.6nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5mm